Dado Topić (Rock) (YU)

Ответить
Аватара пользователя
Antiquar
Администратор форума
Сообщения: 16149
Зарегистрирован: 26 ноя 2020, 18:32
Откуда: Москва, Россия
Благодарил (а): 3871 раз
Поблагодарили: 160085 раз

Dado Topić (Rock) (YU)

Сообщение: # 43048Сообщение Antiquar »

Cover.jpg
Cover.jpg (31.69 КБ) 444 просмотра

Dado Topic- Live in Kerempuh (2009)

Nekad vokal Korni grupe i vodja Tajma (Time) Dado Topic uprilicio je jedan izuzetan koncert u zagrebackom satiricnom pozoristu "Kerempuh". Na promociji DVD-a u Nusicevoj ulici u Beogradu, u radnji Kroacija rekordsa Dado je rekao: "Bend je zvucao...ne zvucao, kriva rijec, osvojio je prostor bivse Jugoslavije na nacin da smo gde god je bilo neko takmicenje, mi pobedjivali kao totalni autsajder. Pobedjivali smo imena kao sto su recimo Indeksi, Mladi levi iz Ljubljane, Korni grupa, splitski Delfini itd itd. Dakle najeminentnija imena u to vreme. Mi smo pobedjivali u jednoj maniri benda koji svira neki fjuzn soul/fank/rok/bluz, i u to vreme su nas uporedjivali sa Dzez mesindzers (Jazz Messengers), to je preteca fantasticnog benda Krusejders (Crusaders), koji su stvarali muziku iz koje su kasnije nastali bendovi Cikago (Chicago) i Veder riport (Weather Report). Bili smo super bend. I sada na istoj pozornici sviraju Ratko Divjak, Josip Bocek i ja, dakle skoro pa celi Dinamit, onda ako stavite uz Kornelija Kovaca, Jozu Boceka i mene to vam je vise od pola Korni grupe. E sad je samo falio Vedran Bozic, koji nije bio prisutan, onda bi imali celu grupu Tajm. Dakle na ovom koncertu su, za mene za moj zivot muzicara, svirali jako vazni muzicari, ne samo zato sto su bili clanovi tih bendova tad, nego zato sto su jos uvek najbolji muzicari sa kojima se ovako nesto moze uraditi...Mene ne interesuje scenografija, strahovita rasveta, ne zanima me razglas, ja celi koncert zmirim. Ja samo otvorim oci kad kazem "hvala". Ovo je jedna moja duboka koncentracija, jedna strast, jedna potreba da tada na tom mestu otpevam najbolje na svetu. Zbog toga je to dobro. Koliko cete mi verovat'...a mozda hocete ako preslusate taj koncert. Imate na DVD-iju "Jednu zenu" Kornelija Kovaca u fenomenalnoj izvedbi. Ta pesma je trajala 17 minuta i pobedila je na u festivalu u Zagrebu 1970. godine, iako su songovi tada morali trajati tri minuta. Odsvirali smo song koji je publika ispratila sa euforijom. To je bila mala renesansa u muzici tog vremena! Ono sto je kuriozitet, na neki nacin, nakon svih tih mojih pesama u zivotu, svih mojih koncerata, ovo je moj prvi DVD! Dakle ja sam izgleda imao tu srecu da mi se to dogodi nakon 40 godina tapsanja po ramenu. 'Daki ti si car, Daki rok legenda, Daki ovo, Daki ono', ali Bogami trebalo je prezivet' 40 godina! To se vidi na ovom nosacu zvuka."

Godina proizvodnje: 2009
Jezik: srpskohrvatski
Titlovi: bez titlova
Izvodjac: Dado Topic
Izdavac: Jugoton - Croatia Records

01. Apsolutno sve
02. Svijet
03. Seven stars
04. Jednom jos
05. Ljubavi
06. Da li znas
07. Etida
08. Oprosti mi
09. Only heaven knows
10. Kazi mi
11. Makedonija
12. Da li znas da te volim
13. Jedna zena
14. Andrija
15. Princeza feat. Ivana Husar Mlinac
16. Apsolutno sve (finale)
17. Ti feat. Ivana Husar Mlinac
18. Rock N Roll u Zagrebu
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format profile : OpenDML
File size : 1.47 GiB
Duration : 1h 42mn
Overall bit rate : 2 058 Kbps
Writing application : MEncoder SVN-r33883(20110719-gcc4.5.2)
Writing library : MPlayer
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 42mn
Bit rate : 1 915 Kbps
Width : 960 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 4:3

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Mode : Joint stereo
Mode extension : MS Stereo
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 1h 42mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Скрытый текст
Для просмотра скрытого текста необходимо быть авторизованным пользователем.
При необходимости обновления ссылок на мои релизы, пишите в личку
If you need to update the links to my releases, write me a personal message.
Please wait. All links will be restored.
Ответить

Вернуться в «Video - East Europe»