top.mail.ru
Рок Восточной Европы (forum КалендарьОбратная связь
Старый 10.10.2018, 12:57   #21
calexx
Junior Member

Serbia
Сказали 'Спасибо' за это сообщение. :
1 за это сообщение
146 Всего
Вес репутации: 0
calexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant future
По умолчанию Re: Amira Medunjanin

Какво уклањање шумова ако је извор CD? Одакле нам Corel Draw од 700€ па још на linuxu? Користи стандарде.
calexx вне форума  
Сказали 'Спасибо' за это сообщение.
Сказали спасибо:
Modulator (10.10.2018)
Старый 10.10.2018, 22:24   #22
igorm
Member

Montenegro
0 за это сообщение
96 Всего
Вес репутации: 1070
igorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud of

calexx,

Jako mi je zao sto se tvoj nivo slusanja muzike zasniva na onome sto "fabrika" izbaci na CD, kvalitet takvog zvuka je cesto ocajan, ali sto da ti radim kad tvoje uvo ne moze to da cuje. Jos ne znam i nijesam cuo (moguce da postoji) da Corel Draw radi verziju na Linux-u, a sto se tice cijene od 700€...opet imas veeeeeeeeeeeliki problem, ali ni tu ti ne mogu pomoci...sto se standarda tice, ono sto sam uradio i ovdje objavio je daleko od tvojih standarda.
Na kraju, ne znam sto da ti kazem ? Mozda sam trebao sve uraditi u MP3 formatu, VBR-u, i ispod 128 kb/s, to bi sigurno zadovoljilo tvoj kvalitet standarda.
Ipak, lijepo je cuti i drugacije misljenje. Hvala za kritiku. Pozdrav.
igorm вне форума  
Старый 11.10.2018, 03:17   #23
calexx
Junior Member

Serbia
0 за это сообщение
146 Всего
calexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant futurecalexx has a brilliant future

Не слушам музику коју издаје таква продукција да је звук очајан. Овде нисам постављао музику, био сам превише заузет последњих година, сада имам више времена па ћу да убацим нешто што видим да недостаје. Иначе овде има неких мојих рипова који су пребачени са других места (и написано је да сам ја то радио) па провери, можда је моја грешка што сам прве кораке учио на HQShare.net па ми ове варијанте са "поправљањем" звука не леже.
Corel Draw је програм за векторску обраду и није баш намењен за битмапиране слике, мада неко може и тако да ради.

Мој стандард је било који лослес формат, за рип само и једино EAC, уз рип иде .log фајл и евентуално омоти, ако их имам. Све што негде скинем проверим и бришем ако нешто недостаје а ако видим да није комплет, не губим време.
calexx вне форума  
Старый 11.10.2018, 17:35   #24
igorm
Member

Montenegro
2 за это сообщение
96 Всего
Вес репутации: 1070
igorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud ofigorm has much to be proud of

calexx,

Trebalo bi dosta prostora za ovakvu raspravu, pokusacu da budem sto kraci...
Produkcija kompakt diskova sa nasih prostora je cesto ocajna. Da sad ne otvaram ovu pricu detaljno za tebe (ali i za sve one druge koji ne znaju o cemu se ovdje radi) sam posebno uradio primjer "AudioTest". Kada ga otpakujes u racunaru vidjeces dva direktorijuma sa dva primjera. Ako ti i posle ovoga nije jasno sto ja to radim onda ti ne mogu pomoci, jer razlika je ocita.
Ja jednostavno ne mogu da slusam tako "fabricki" uradjenu muziku, a ima je koliko god zelis, sto se tice produkcije sa ovih prostora.
Napominjem ti da su fajlovi iz primjera 01.flac ORIGINALNI fajlovi, odnosno fajlovi koji su samo ripovani sa CD-a na hard disk onakvi kavi su FABRICKI, dakle 44100, 16 bita, stereo, odnosno kako ti kazes STANDARDNI CD kvalitet. Za grupu Valentino iz ovog primjera CD je izdao "CITY RECORDS",a Merlin je izdao "GOLD MUSIC". Blago receno, KATASTROFA kvalitet u oba slucaja.
Moja obrada iz primjera ima "broj numere" plus ekstenzija programa u kojem sam radio, tako obiljezavam pjesme, dakle, moji fajlovi su 01_RX6.flac u oba primjera. Takodje sam ti u oba direktorijuma ostavio i jpg fajl (slika) da vidis kako sve vizuelno izgleda.
Jos jednom napominjem da su fajlovi 01.flac u oba primjera ORIGINALNI fajlovi sa CD-a, odnosno fajlovi onakvi kavi su, neobradjeni. CD-ovi su kupljeni u prodavnici, nijesi kopije u bilo kom smislu.

Ovo je link za primjer koji sam uradio:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. ]

Sto se tice programa Corel Draw, to jeste program za vektorsku obradu pa je sve "vektor" osim slika, koje su nalijepljene na vektorsku podlogu. Slike su radjene u drugom programu za obradu slika, nakon obrade sam ih samo "zalijepio" na svoje mjesto. Niko ovdje ne treba nista dodatno da radi, sve sam ja odradio. Sve sto je potrebno je da se fajl otvori u programu Corel Draw i pritisne "PRINT". To je sve. Kompletan omot sa obadvije strane. Ko ima printer u boji, jos bolje.
Ja se ne bavim objavljivanjem muzike, jer ipak ovo ovdje sto radimo nije bas kako bi smjelo da bude. Ovo je iz moje licne kolekcije.
Koristim samo i iskljucivo nekompresovane formate kao sto je WAV. Tada i jedino tada je kvalitet maksimalan, svaka kompresija, pa cak i najmanja, je ipak kompresija...
Ovdje sam zbog prostora kopresovao u FLAC, a MP3 ne dolazi u obzir.
Ako slusas muziku na nekom jeftinom aparatu onda je sva moja prica ovdje besmislena, kao i za ogroman broj ljudi koji "slusaju" muziku.
Ako imas dobru opremu i volis da SLUSAS muziku a ne BUKU, onda moja prica nije uzaludna.
Ja se godinama bavim muzikom, audiofil sam, nijesam profesionalac, i potrosio sam puuuuuuuno eura na opremu.
Na kraju, zbog svega, ne krivim te sto kritikujes jer nijedan put nije lak, a iskutvo se ne stice preko noci.
Kako god, ostaj mi dobro, radi najbolje sto mozes i ne zamjeri ukoliko sam djelovao prosto.
Izvinjavam se svima ostalima koji se ne slazu sa mojom pricom.
HVALA.
igorm вне форума  
Сказали спасибо:
Antiquar (11.10.2018), mattei (11.10.2018)
Старый 11.10.2018, 21:00   #25
calexx
Junior Member

Serbia
2 за это сообщение
146 Всего

Сад ми је мало јасније, за мене је City пример како се не ради продукција и знам како изгледају њихова издања. Тотално у клипингу, на крају нумере по 10-15 секунди тишине, понекад неки клик код прелаза ... али срећом не слушам њихова издања па немам додира са овим. Ако некад некоме и одрадим, такође смањим ниво за ~1dB, скратим крајеве и слично али то за мене није обрада него крпљење и трудим се да избегавам. Тако што избегавам и такву продукцију.
Са Gold Music нисам нешто радио, мада видим да имају нека crorec реиздања па ми је онда лакше да узмем оригинал crorec него овај крпеж.

Што се омота тиче, практикујем искључиво оригиналне облике, не додајем им ништа па се моја "обрада" завршава ситним подешавањем димензија. Иначе сам Corel користио пре четврт века и то неколико година али ми после није био потребан и не користим га. Примедба је била због избора формата који захтева конкретан, комерцијални, огроман па и скуп програм уместо да је експортовано у неки битмапирани формат без губитка. Обично користим .png осим ако је оригинал .jpg, онда тако оставим. Замисли да неко користи AutoCAD па омоте постави у његовом формату. Или мој некада омиљени Micrografx Designer са својим форматом и свако каже ... само инсталирајте тај и тај програм. Зато сам и поменуо стандард, минимум .jpg, оптимално .png и свима лако.

Сви лослес формати апсолутно немају губитака, слично као рецимо zip или rar за разлику од mp3 или jpg где губитака има. Сама уштеда око 50% је довољна да их користим. Иначе ми ~2000 DVD не би било довољно, морао бих да купим још толико.

Немам скупе уређаје, аудио опрему сам купио пре неколико деценија и нисам дао више од 5.000DM за све. Мени је довољно. Основа су Marantz појачало и AR кутије.
calexx вне форума  
Сказали спасибо:
igorm (11.10.2018), Antiquar (11.10.2018)
Старый 18.10.2018, 14:34   #26
popaj
Junior Member

Serbia
1 за это сообщение
15 Всего
popaj is just really nicepopaj is just really nicepopaj is just really nicepopaj is just really nice

[QUOTE=igorm;54916]calexx,

Prijatelju, moram da te razočaram ali ne možeš tako postići ništa. Kao što se vidi na sonogramu, signal je već premodulisan i vrhovi pikova su odsečeni trajno i uništeni. Ovaj programčić služi samo za lažno ublažavanje i veštačku "popravku" sonograma. Dobar sonogram izgleda ovako:

Inače, radim u radiju već 23 godine kao montažer i tonac i znam o čemu pričam veruj mi.

Последний раз редактировалось popaj; 18.10.2018 в 14:40.
popaj вне форума  
Сказали спасибо:
mattei (18.10.2018)
Старый 18.10.2018, 15:41   #27
folkmuzika
Junior Member

United States
1 за это сообщение
60 Всего
folkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to behold

[QUOTE=popaj;55112]
Цитата:
Сообщение от igorm Посмотреть сообщение
calexx,

Prijatelju, moram da te razočaram ali ne možeš tako postići ništa. Kao što se vidi na sonogramu, signal je već premodulisan i vrhovi pikova su odsečeni trajno i uništeni. Ovaj programčić služi samo za lažno ublažavanje i veštačku "popravku" sonograma. Dobar sonogram izgleda ovako:

Inače, radim u radiju već 23 godine kao montažer i tonac i znam o čemu pričam veruj mi.

Kazite vi meni sad kome ja da vjerujem, nikom bacamo u kantu za smece Amiru.
folkmuzika вне форума  
Сказали спасибо:
jaromirk1 (18.10.2018)
Старый 18.10.2018, 17:38   #28
calexx
Junior Member

Serbia
0 за это сообщение
146 Всего

Не знам да ли је продукција дискова Амире у старту очајна или не, другар има вероватно све њене дискове јер је и лично познаје па ћу да га питам кад се врати из викендице. Ако их има и ако су ОК, одрадићу без интервенције.

Пошто сам и ја поменут у цитату, надам се да се коментар не односи на мене. Ја ове интервенције одрадим само понекад када некоме правим диск, иначе за себе никад.

едит:Питао, има све, долази у недељу па после тога стиже и Амира. Без омота, мада ни то није немогуће

Последний раз редактировалось calexx; 18.10.2018 в 17:50.
calexx вне форума  
Старый 18.10.2018, 18:38   #29
folkmuzika
Junior Member

United States
0 за это сообщение
60 Всего
folkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to beholdfolkmuzika is a splendid one to behold

Цитата:
Сообщение от calexx Посмотреть сообщение
Не знам да ли је продукција дискова Амире у старту очајна или не, другар има вероватно све њене дискове јер је и лично познаје па ћу да га питам кад се врати из викендице. Ако их има и ако су ОК, одрадићу без интервенције.

Пошто сам и ја поменут у цитату, надам се да се коментар не односи на мене. Ја ове интервенције одрадим само понекад када некоме правим диск, иначе за себе никад.

едит:Питао, има све, долази у недељу па после тога стиже и Амира. Без омота, мада ни то није немогуће
Onda druze cekam tvoj CD rip, unaprijed hvala.
folkmuzika вне форума  
Старый 18.10.2018, 18:49   #30
calexx
Junior Member

Serbia
0 за это сообщение
146 Всего

Другар долази у недељу, можда у понедељак добијем на позајмицу и скенер па ће вероватно да буде у комплету.
calexx вне форума  
Ответ

Социальные закладки